Menu

Barča, Donegal

11753730_992930517397638_6643330496995812594_n 1 11863331_1011940755496614_6371178940037796674_n

Barča, 15 let

V létě jsem měla možnost strávit dva týdny na jazykovém pobytu v Donegal English Language School v irském městečku Bundoran. Z počátku jsem se pobytu bála, ale hned po mém příletu na letiště v Dublinu mě čekalo nesmírně přívětivé uvítání. Organizátoři aktivit i samotní učitelé byli všichni velmi příjemní a ochotní pomoci při sebemenším problému. Byla jsem ubytovaná v jednom z menších domků přímo v areálu. Tento typ ubytování jsem si vybrala kvůli neustálému styku s ostatními studenty. V jednom domě bylo ubytováno přibližně devět studentů, se kterými jste mohli komunikovat. Po celé dva týdny pobytu jsem byla jediná z České republiky, což byla podle mě výhoda, jelikož jsem musela komunikovat jen anglicky a měla možnost se seznámit se studenty z různých koutů světa.

Hned první den pobytu jsme psali rozřazovací testy. Podle jejich výsledků nás další den rozdělili do skupin po zhruba 15 studentech s podobnými znalostmi angličtiny. Díky tomu byly hodiny více individuální a bylo snazší komunikovat mezi sebou. Ve škole nám první den ještě řekli všechny důležité informace o fungování celého pobytu. Den byl rozdělen na dvě části oddělené obědem v jídelně, kde podle mého názoru vařili dobře. Polovina studentů měla ráno hodiny angličtiny a odpoledne aktivity nebo naopak. V každém domě byl rozpis, který určoval rozdělení studentů do těchto ranních a odpoledních bloků. Před odjezdem si každý student vybral svou aktivitu, která se mohla po týdnech měnit. Byla to buď jízda na koni, surfování nebo tzv.“multi-activity“. Já jsem si vybrala právě “multi-activity”, se kterými jsem byla velice spokojená. Každý den jsme měli jiný program. Např. lanové centrum, různé hry, canoeing nebo i samotné surfování.

Na večer pak byli naplánované večerní aktivity, na které jsme se museli nahlásit každé pondělí. Mezi večerní aktivity patřil např. bowling, hry nebo návštěva kina. Každou sobotu se konal výlet. Nejčastěji to byla návštěva jednoho z měst v Severním Irsku nebo nějaké z přírodních rezervací.

V neděli probíhal odjezd a následný příjezd nových studentů. Ti kteří zůstávali, měli celý den volno. Měli jsme možnost si projít město, zajít si někam na oběd a navštívit pouť, která ve městě trvale pobývala. Celý pobyt jsem si moc užila. Procvičila jsem si angličtinu, vytvořila nezapomenutelný zážitek a hlavně si udělala spoustu kamarádů, se kterými se na tomto pobytu chceme znova potkat příští rok.