Menu

Edinburgh, Skotsko

IMG_4163 IMG_4304 IMG_4266

Denisa, juniorský pobyt ve Skotsku

V červenci jsem odletěla na 2 týdny do Skotska na jazykový pobyt do školy Hamilton School v Edinburghu, abych si zdokonalila svou angličtinu a abych ji dokázala využít. Po příletu jsem byla strašně nervózní. Najednou jsem byla sama v cizí zemi, kde mi nikdo nerozuměl. Na letišti na mě čekal jeden animátor ze školy, který mě odvedl za mou rodinou, u které jsem strávila celý pobyt. Rodina byla úžasná. Pořád se se mnou bavili, byli hrozně hodní. Snažili se mi se vším pomáhat. Bydlela jsem ve velkém domě s dalšími studentkami, které se po dobu mého pobytu měnily. Seznámila jsem se tam se super lidmi z různých koutů země.

První den ve škole jsme psali rozřazovací test. Byli jsme rozděleni do 5 tříd. V mé skupině nás bylo 10 studentů. Výuka byla velmi zábavná, učili jsme se formou her, dělali jsme různé projekty a představení. Učitelé byli velmi ochotní. Kdykoliv někdo něco nerozuměl, snažili se to vysvětlit do té doby dokud to nebylo jasné.

Odpolední program byl velmi pestrý. Chodili jsme po různých památkách, do muzeí, sportovali jsme a někdy jsme měli odpolední volno. Večer byl pojat spíše zábavně. Měli jsme i karaoke, taneční párty, hráli jsme různé soutěže atd. Celodenní výlety o víkendu byly úžasné. Poznali jsme vždy nějaká nová města a památky. Dokonce jsme se i koupali v moři. Ještě k tomu nám vždy vycházelo počasí. Za celou dobu nám tam pršelo jen 3x a po zbytek pobytu byla nádherně.

Příští rok se chystám do Irska a už teď se nemůžu dočkat!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_4222IMG_4078