Menu

Hanča,San Francisco

  

SAN FRANCISCO

Podívat se do Ameriky byl vždy můj sen, ale pořád jsem byla plná obav, jestli na to mám, co se týče mé znalosti anglického jazyka (přece jenom je to daleko od domova :D). Až jednou, když jsem seděla v práci, mě napadlo, co takhle to spojit? Studium angličtiny v Americe totiž zahrnuje pobyt a cestovaní po Americe včetně studia angličtiny. A už to bylo, začala jsem brouzdat po internetu a hledat informace, jak na to. Po pročtení mnoha a mnoha recenzí jsem si domluvila informativní schůzku s Jančou z Englisth4all. Po této schůzce jsem neměla nejmenší pochyby o tom, že pojedu. První nápad na město v USA byl New York, ale po rozhovoru s ní jsem se rozhodla pro San Francisco, což bylo nejlepší rozhodnutí, jak se později ukázalo. Pak už to šlo všechno rychle a téměř samo. Vybraly jsme vhodný termín, délku pobytu a typ ubytování. Jirka (Jančin kolega) se postaral o letenky a vyřídil mi i ESTA vizum.

Můj odlet od San Francisca byl naplánován na 21. dubna přes Londýn. Let byl trochu delší, ale pohodový. Přistála jsem v San Franciscu, kde mě taxi dovezl do mého hostitelského domu. Bydlela jsem u paní, která má dvě odrostlé děti a žije sama. Se mnou byli ve stejný termín ubytováni dva další studenti. Paní byla příjemná a velmi vstřícná. Hned druhý den nás vzala do města, ukázala nám naši školu, jak funguje metro a městská doprava, levné obchody s potravinami i oblečením a vzala nás na oběd na pobřeží. První den školy byl o to snazší, že už jsem věděla, kde mám jít. Ve škole nám vše ukázali, řekli, jak to bude fungovat a kde se můžeme zapsat na různé aktivity. Profesoři byli úžasní, vše vysvětlovali perfektně a velmi vtipně, čímž bylo snazší si vše zapamatovat a hned po škole venku využít.

Co se týče výběru jazykové školy EC, musím říct, že je to nejlepší škola v San Franciscu, co se týče mimoškolních aktivit. Moji spolubydlící chodili na jiné školy, ale vše bylo o tom, že ráno do školy a po škole si každý dělal co mu libo. Já jsem se ve škole mohla zapsat na různé aktivity jako je např. baseball (škola zařídila zlevněné vstupenky, před zápasem nám vysvětlila pravidla formou prezentace a pak jsme se hromadně vydali na stadion), prohlídka Alcatrazu, neplacené návštěvy muzeí a galerií ale i sportovní aktivity jako je „Na kole přes Golden Gate“ (což bylo úžasné). Ve škole jsem se mohla zeptat na cokoli a vždy mi byla dána užitečná rada nebo přímo možnost zařízení všeho se slevou. Jedním slovem byli prostě NEJLEPŠÍ.

Výhodou takového výletu do Ameriky s English4all je to, že se nemusíte o nic strachovat. Janča i Jirka a celé jazykové centrum English4all jsou neustále online a na telefonu a připravení vždy pomoci. Je to výborná příležitost jak spojit život a cestování v USA se studiem angličtiny a jako bonus si najdete spoustu nových přátel z různých koutů světa, kteří vyrazili za organizovaným dobrodružstvím stejně jako vy.