Menu

Irsko,Naas

FB_IMG_14381040299251IMG_20150801_123830

V červenci jsem odletěla na 3 týdny do irského městečka Naas do školy Avanti Language Institute, abych pilovala svoji angličtinu a naučila se mluvit a používat ji. Už na letišti v Praze jsem byla hrozně nervozní a nic se na tom nezměnilo ani po příletu do Dublinu. Měla jsem hrozný strach z prvního setkání s rodinou, ale nakonec všechno proběhlo v pořádku. Přece jenom jsem byla v cizí zemi a sama. Na letišti na mě už čekal otec z hostitelské rodiny Mark a jejich dcera Grace, se kterými jsem pak jela domů, kde už na nás čekala celá rodina i další student ze Španělska, který bydlel v hostitelské rodině se mnou.
Rodina byla úžasná. Všichni byli hrozně milí a vstřícní. Hodně se se mnou bavili a snažili se mi se vším pomoct. Užila jsem si s nimi spoustu krásných chvil a jsem hrozně moc ráda, že jsem u nich mohla ty 3 týdny být a že jsem měla možnost poznat celou jejich rodinu.

První den jsem psala rozřazovací test s dalšími novými studenty. Po dokončení testu ještě následoval „pohovor“, kdy se nás ptali na různé otázky. Podle těchto testů jsme byli rozděleni do 5 tříd. Výuka byla zábavná, dělali jsme různé projekty a představení. Učitelé byli velmi ochotní a vždy se nám snažili poradit. Naučila jsem se spoustu nových věcí. Ve třídě nás bylo jen 11. Nedělali jsme gramatiku, ale spíše nějaké konverzační cvičení , na slovní zásobu a hráli jsme spoustu her.

Odpolední aktivity byly také super. Nikdy jsme se nenudili. Navštívili jsme spoustu krásných a zajímavých míst, ale také jsme třeba byli na bowlingu, laser game nebo jsme třeba hráli kulečníkový turnaj. V sobotu jsme jezdili na celodenní výlety a neděle jsme trávili s hostitelskou rodinou.

Pobyt jsem si užila na 100% a určitě tuto školu doporučuji. Měla jsem možnost poznat spoustu nových lidí z celého světa a s některými si stále píši. I přes můj strach, že se nedomluvím, si myslím, že jsem to zvládla docela dobře a žádný větší problém jsem neměla. Samozřejmě jsem všemu nerozuměla, ale určitě se nemusíte ničeho bát. Byli tam i junioři, kteří uměli jen základy. Takže se nebojte. Já jsem se na pobytu naučila více než za celý rok ve škole.

Monika Kubešová, 15 let

524