Menu

Cork

jazykove-centrum-english4all-cz_cork_cec_lide1jazykove-centrum-english4all-cz_cork_mesto5jazykove-centrum-english4all-cz_cork_cec_lide4jazykove-centrum-english4all-cz_cork_cec_vyuka

Cork English College
Pro ty, kteří dávají přednost menším městům a klidnému prostředí, je Cork, nacházející se na  jihozápadě Irska, ideální destinací. Město leží 4 km od letiště Cork a má asi 150 000 obyvatel. V tomto historickém městě, plném krásných keltských památek, muzeí a galerií,  můžete ochutnat v krásných irských hospůdkách za doprovodu muzikantů pro Irsko typické černé pivo Guiness. Město je také známí svými festivaly, jazzem a operou. Jako 2. největšíměsto Irska poskytuje Cork velmi dobrou dostupnost autobusem, vlakem i letadlem. Letiště Cork se nachází 20 minut od Cork English College.

Jazyková škola Cork English College

Jazyková škola Cork English College se nachází u řeky Lee v samotném městě. Tato menší rodinná jazyková škole, která byla založena před více jak 30 lety, pochází sice z roku 1845, je však moderně vybavena. Kromě 19 učeben zde nechybí ani počítačové místnosti a venkovní posezení. Za celou dobu trvání zde studovalo více než 20 000 studentů. Cork English College je první školou v Irsku, která se stala členem v síti Quality English Network. Toto vyznamenání prokazuje, že škola  nabízí výuku zahraničním studentům na velmi vysoké úrovni.Na škole vyučují kvalifikovaní učitelé, kteří poskytují přátelský přístup ke studentům. Průměrný počet studentů ve skupině je 6-8 studentů. Důraz při výuce je kladen na komunikaci. Odpadá typické šprtání se gramatiky a slovíček. Učitelé zapojují studenty do nejrůznějších diskuzí a debat, učí je reagovat na různé podněty užívané v každodenních situacích. Studenti se také dovídají zajímavosti o irských reáliích, zvycích a kultuře.

Minimální věk studenta pro kurzy pro dospělé je 17 let a 1 lekce trvá 60 minut. Výuka začíná vždy v pondělí, avšak pokud připadá výuka na svátek, jsou na programu různé aktivity organizované školou. První den kurzu píší studenti rozřazovací test a jsou obeznámeni s prostorami školy a rozvrhem lekcí. Každý student získá od školy přístup k E-learningu, který může používat před i během kurzu a 3 měsíce po kurzu.

Autobus z letiště Dublin do Corku je zdarma. Při příjezdu studenti obdrží informační balíček a zdarma studentský průkaz, který poskytuje slevy v mnoha místních obchodech, barech a restauracích nebo na různé vstupenky ke kulturním akcím. Od pondělí do čtvrtka pořádá škola různé společenské aktivity. Studentům je k dispozici i knihovna, kde si mohou půjčit knihy během pobytu. Internet zdarma je samozřejmostí. V prostorách školy lze zakoupit během dne i občerstvení.

Kde se škola nachází?

MapIrelandCork

Cork English College nabízí tyto kurzy:

Standardní kurz – 20 lekcí/týden
Intenzivní kurz – 28 lekcí/týden
Kombinovaný kurz – Standardní kurz – 20 lekcí+ 5 individuálních lekcí/týden
Young Adult Programme – Příprava ke zkouškám Cambridge (16 – 19 let) – pro studenty mezi 16 a 19 lety, kteří se chtějí připravovat k jazykovým zkouškám Cambridge spolu se svými vrstevníky, 20 lekcí týdně, termín 6. 7. – 30. 7. a 3. 8. – 26. 8., jazyková úroveň min. A2/B1, kurz zahrnuje dvě společenské, kulturní nebo sportovní odpolední aktivity týdně a dvě odpolední lekce navíc věnované přípravě ke zkoušce Cambridge, na konci kurzu obdržíte certifikát o jeho absolvování.
Individuální výuka – 15 nebo 20 lekcí/týden
Obchodní angličtina – 20 lekcí /týden nebo 28 lekcí/týden
Kurzy k jazykovým zkouškám Cambridge  – FCE, CAE, CPE, TOEIC, IELTS
Kurzy 45 + – 2 týdenní kurz se 40 lekcemi angličtiny, výuka probíhá pomaleji, součástí programu jsou společenské a kulturní aktivity a výlety

Další informace o kurzech pro dospělé najdete také v tomto videu:

Speciální kurzy

Letecká angličtina – podle předpisu ICAO 291. V tomto kurzu je kladen důraz na letecké termíny používané v praxi, je určen nejen pro piloty a dispečery leteckého provozu. K tomuto kurzu je potřeba alespoň pokročilá úroveň angličtiny  – kurz zahrnuje  20 lekcí + 5 individuálních lekcí /týden.
Vojenská angličtina – STANAG 6001
Kurzy pro učitele základních škol
Kurzy pro seniory

Jazykové pobyty pro rodiny

Pokud přemýšlíte o dovolené, kterou byste rádi spojili s výukou jazyka, CEC nabízí jazykové letní pobyty pro rodiny s dětmi. Rodiče si mohou vybrat z kurzů pro dospělé a pro děti je v nabídce kurz pro juniory (12-17) let spojený s aktivitami. Pokud je dítě mladší 12 let, škola nabízí speciální termín a program pro děti od 4 let.

Kurzy pro juniory (12-17 let)

Centrum pro juniory se nachází v předměstí Corku – Douglas and Bishopstown. Pro juniory je připraven speciální program, kdy výuka probíhá v dopoledních hodinách  – 20 lekcí/týden, 1 lekce trvá 45 minut. První den studentí píší rozřazovací test, podle něhož jsou zařazení do patřičné třídy. Ve třídě je průměrně 12-15 studentů. Studenty mají na starosti kvalifikovaní zaměstnanci. První den studentí píší rozřazovací test, podle něhož jsou zařazení do patřičné třídy. Ve třídě je průměrně 12-15 studentů. Mezi odpolední aktivity patří různé sporty, kultura, filmová odpoledne. Večerní aktivity zahrnují diskotéky, karaoke nebo bingo. Studenti tak tráví se svými spolužáky celý den a komunikují jen v angličtině. O víkendu je na programu celodenní výlet, během týdne 2 půldenní exkurze. Studenti jsou ubytování v hostitelských rodinách v dvoulůžkových pokojích, kde mají zajištěnou plnou penzi.

Mezi speciální programy pro juniory patří kombinace výuky angličtiny plus jedna z následujících aktivit: golf, jezdectví, plachtění, rugby nebo fotbal

Zde si můžete přečíst referenci naší studentky, která v Corku strávila letní jazykový pobyt: Aneta – Cork

 

Prohlédněte si také video o kurzech pro juniory:

Ubytování

Ubytování u hostitelské rodiny:
– je skvělá příležitost pro studenta jak být neustále v kontaktu s jazykem. Irské rodiny jsou pečlivě vybírány, bydliště je buď přímo ve městě nebo v okolí Corku, avšak max. 3km od centra. Přes týden je studentům poskytnuta  polopenze, o víkendech plná penze.

Ubytování ve školní  rezidenci
V letních měsících je možno bydlet v apartmánech, které  se nachází asi 10 minut pěšky od školy. Tento typ ubytování je určen pouze pro studenty starší 18 let. Dalšími možnostmi jsou Bed and Breakfast nebo hotel.

Fotogalerie

 

Aktuální ceník na rok 2020 pro dospělé naleznete: zde  a pro juniory naleznete: zde.

 


 

Co nabízíme navíc?

Nabízíme kompletní servis k jazykovému pobytu:
– poradíme Vám, jaký kurz si vybrat dle Vašich požadavků
– zajistíme Vám letenku a poradíme s vyřízením víz
– náš letenkář bude neustále na telefonu v případě, že byste potřebovali s něčím pomoci. 
– po celou dobu Vašeho pobytu se na nás můžete obrátit v případě, že byste něco potřebovali.

*Před odletem na jazykové pobyty do zahraničí nabízíme ZDARMA:
– klientům z Brna a okolí 60minutovou lekci angličtiny, během které probereme témata potřebná ke každodenní konverzaci – orientace na letišti, komunikace v obchodě apod. 
– klientům, kteří nejsou z Brna a okolí a zakoupí si u nás jazykový pobyt, nabízíme knižního průvodce vybrané destinace či města.


 

Zaujala vás tato jazyková škola? 

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat nebo se na jazykový pobyt rovnou přihlaste! Těšíme se na vás!