Menu

Galway Cultural Institute

0049_class

Město Galway je (nejen) naší srdcovou záležitostí. V tomto univerzitním městě, nacházejícím se na západě Irska, a v jeho okolí, jsme strávili několik měsíců, poznali spoustu přátelských a skvělých Irů. Toto přístavní město, ležící na řece Corrib, nabízí spoustu příležitostí, jak zde příjemně strávit čas. I když ve městě žije jen 80 000 obyvatel, řadí se Galway mezi nejnavštěvovanější místa v Irsku nejen díky mezinárodním festivalům jako je Oyster Festival, který se koná v září, kdy můžete ochutnat lahodné ústřice, ale také díky živým koncertům, pouličním muzikantům nebo mnoha zajímavým obchodům. Jazyková škola Galway Cultural Institute se nachází ve čtvrti Salthill, která nabízí vedle kulturního vyžití také spoustu sportovních aktivit jako jsou golf, rybaření, windsurfing, plachtění, jízdu na koni nebo závody chrtů, V okolí Galway se rozprostírá nádherná netknutá příroda, kde se jakoby zastavil čas. Ať už navštívíte překrásné Aranské ostrovy, Moherské útesy, hrabství Mayo, Connemaru nebo Burren, určitě budete ohromeni tamější panenskou přírodou.

Škola Galway Cultural Institute nabízí jazykové kurzy studentům z celého světa již od r. 1989. Vyučují zde výborní a kvalifikovaní učitelé s mnohaletými zkušenostmi. Velká budova se nachází hned u Galwayské zátoky a disponuje 25 moderními prostornými učebnami. Přístup k internetu je zdarma. V budově se také nachází velká společenská místnost se 120 místy, knihovna a součástí budovy je i venkovní posezení. Můžete si vybrat sami, jestli by vám více vyhovovalo navštěvovat ranní či odpolední kurzy. Ranní kurzy začínají v 9:00, v létě v 8:30. Rozřazovací test se píše online již před příjezdem a 1. den ve škole absolvuje každý student ústní test, na jehož základě jsou studenti zařazování do skupin. Maximální počet studentů ve skupině je 16. Délka 1 lekce je 45 minut. Minimální věk studenta v některých kurzech pro dospělé je 17 let, v létě 16 let, je zde ale zapotřebí souhlas rodičů.

Podívejte se na to, co se ve škole děje, třeba na jejich Instagramu

0079_BEACH_HORSE  0069_SALTHILL

Kde se škola nachází?

MapIrelandGalway

Kurzy pro dospělé

General English General English – Summer – Afternoon Course
Kurz General English patří mezi nejoblíbenější kurzy, můžete si vybrat, zda chcete studovat 20, 26 nebo 30 hodin týdně. Zahájení kurzů: každé pondělí (kurzy probíhají celoročně) Délka kurzu: minimálně 2 týdny Úroveň: pro začátečníky (A1) až velmi pokročilé (C2) Minimální věková hranice: 17 let v zimním období, 16 let v létě Maximální počet studentů ve třídě: 12 v zimním období a 14 studentů v letním Výuka probíhá v dopoledních hodinách od pondělí do pátku. Díky tomuto kurzu si zlepšíte komunikativní dovednosti, gramatiku a rozšíříte si slovní zásobu. S angličtinou si otevřete dveře k novým pracovním i studijním příležitostem. Můžete si zvolit mezi 20, 26 a 30 lekcemi týdně. Zahájení kurzů: každé pondělí Délka kurzu: minimálně 1 týden Úroveň: pro začátečníky (A1) až velmi pokročilé (C2) Minimální věková hranice: 16 let Maximální počet studentů ve třídě: 14 Výuka probíhá v odpoledních hodinách od pondělí do pátku. Kurz je vhodný pro ty, kteří preferují užívat si klidná rána a strávit léto v Irsku. Zlepšíte si komunikativní dovednosti, gramatiku a rozšíříte si slovní zásobu.
CAE Preparation (9-12 týdnů, 6 týdnů, 4 týdny) FCE Preparation (9-12 týdnů, 6 týdnů, 4 týdny)
Počet lekcí/týden: 20 (9-12týdenní kurz), 30 (6týdenní kurz), 36 (4týdenní kurz) Úroveň: pokročilí studenti (C1) Minimální věková hranice: 16 let Maximální počet studentů: 14 Kurz je vhodný pro studenty, kteří chtějí získat mezinárodně uznávaný Cambridge certifikát CAE. V kurzu si rozšíříte slovní zásobu a natrénujete poslech, mluvení a psaní. Počet lekcí/týden: 20 (9-12 týdnů), 30 (6 týdnů), 36 (4 týdny) Úroveň: středně pokročilí studenti (B2) Minimální věková hranice: 16 let Maximální počet studentů: 14 Kurz vás připraví ke zkoušce FCE (B2) a také si celkově zlepší své jazykové dovednosti.
Cambridge Preliminary Exam Preparation (PET) IELTS Exam Preparation (6 týdnů, 4 týdny)
Zahájení kurzů: 7. 5. 2019, 10. 6. 2019, 29. 10. 2019 Počet lekcí/týden: 20 Délka kurzu: 6 týdnů Úroveň: mírně pokročilí studenti (B1) Minimální věková hranice: 16 let Maximální počet studentů ve třídě: 14 V rámci tohoto kurzu získáte potřebné dovednosti ke složení jazykové zkoušky PET. Naučíte se komunikovat v reálných situacích, zlepšíte si znalosti gramatiky a rozšíříte si slovní zásobu. Počet lekcí/týden: 20 nebo 30, 30 pro 4týdenní kurz Úroveň: mírně pokročilí studenti (B1) Minimální věková hranice: 16 Maximální počet studentů ve třídě: 14 Kurz vás seznámí s úskalími zkoušek IELTS, získáte sebevědomí v komunikaci a zdokonalíte se v anglické gramatice.
50+ Programme Teacher Training
Zahájení kurzů: 13. 5. 2019, 10. 6. 2019, 8. 7. 2019, 16. 9. 2019. Počet lekcí/týden: 20. Délka kurzu: 2 týdny. Úroveň: pokročilí začátečníci (A2) a Minimální věková hranice: 50 let. Maximální počet studentů ve třídě: 14. Pokud je vám nad 50 let a chcete získat nové zážitky a poznat irské městečko Galway, tak je tento kurz právě pro vás. Velkou výhodou tohoto kurzu je, že jeho součástí jsou také kulturní a společenské aktivity, které probíhají po výuce, kde se studenti dozví spoustu zajímavostí o irské kultuře a historii. Součástí jazykového pobytu pro studenty 50+ jsou také různé odpolední aktivity (prohlídka městem Galway s průvodcem, půldenní exkurze a výlety do okolí). Kurz zahrnuje také večerní aktivity např. posezení v typické irské hospůdce. Zahájení kurzů: 15. 7. 2019, 12. 8. 2019, 29. 10. 2019 Počet lekcí/týden: 30 Délka kurzu: minimálně 2 týdny Úroveň: středně pokročilí studenti (B2) Minimální věková hranice: 18 let Maximální počet studentů ve třídě: 14 Kurz je určen lektorům, jejichž rodilým jazykem není angličtina, ale v angličtině vyučují. V tomto kurzu získají různé tipy, jak zaujmout studenty a zdokonalit tak vlastní výuku.
Teacher Training – General English and Technology Certificate in Business and Entrepreneurship (Kurz obchodní angličtiny a podnikání)
Zahájení kurzů: 5. 4. 2019 a 15. 7. 2019 Počet lekcí/týden: 30 Délka kurzu: minimálně 2 týdny Úroveň: středně pokročilí studenti (B2) Minimální věková hranice: 18 let Maximální počet studentů ve třídě: 14 Kurz je určen lektorům, jejichž rodilým jazykem není angličtině, ale v angličtině vyučují. V tomto kurzu se naučíte, jak používat nejnovější technologické metody k výuce. Také získáte tipy, jak zaujmout studenty a zdokonalit vlastní výuku. Zahájení kurzu: 12. 8. 2019 Počet lekcí/týden: 20 Délka kurzu: 3 týdny Úroveň: středně pokročilí studenti (B2) Minimální věková hranice: 18 let Maximální počet studentů ve třídě: 16 Tento třítýdenní kurz je určen především začínajícím podnikatelům, naučíte se, jak vést jednání v angličtině a rozšíříte si slovní zásobu v oblasti obchodu.
Certificate in Leadership and Management Certificate in Marketing and Social Media
Zahájení kurzu: 8. 7. 2019 Počet lekcí/týden: 20 Délka kurzu: 3 týdny Úroveň: středně pokročilí studenti (B2) Minimální věková hranice: 18 let Maximální počet studentů ve třídě: 16 Díky tomuto třítýdennímu kurzu se dozvíte, jak úspěšně vést obchodní jednání a prezentace v angličtině. Získáte dovednosti také v oblasti managementu a celkově si rozšíříte slovní zásobu v oblasti obchodu a otevřete si tak dveře na mezinárodní trh. Zahájení kurzu: 29. 7. 2019 Počet lekcí/týden: 20 Délka kurzu: 3 týdny Úroveň: středně pokročilí studenti (B2) Minimální věková hranice: 18 let Maximální počet studentů ve třídě: 16 V tomto kurzu si osvojíte marketingové strategie na propagaci vaší značky, naučíte se rozpoznávat potřeby klientů tak, abyste je zaujali a zvýšili jejich zájem o vaše produkty.
Combination Courses 30 One To One Lessons (Individuální výuka)
Zahájení kurzů: každé pondělí Počet lekcí/týden: 30 (20 lekcí General English + 10 lekcí individuální výuky) Délka kurzu: minimálně jeden týden Úroveň: začátečníci (A1) až pokročilí studenti (C1) Minimální věková hranice: v zimě 17, v létě 16 Maximální počet studentů: 12 v zimním období, v létě 14 Kurz je vhodný pro všechny, kteří si chtějí zlepšit angličtinu ve všech ohledech. V odpolední individuální výuce se budete moci zaměřit na to, co vám dělá největší problémy. Zahájení kurzů: každé pondělí Počet lekcí/týden: 20 Délka kurzu: minimálně 1 týden Úroveň: začátečníci (A1) až pokročilí studenti (C2) Minimální věková hranice: 16 let Maximální počet studentů: 1 Individuální výuka je vhodná pro studenty, kteří chtějí velmi rychle pokročit ve své angličtině. Výuka se bude odvíjet od vašich potřeb.

 

Ubytování

Škola pečlivě vybírá pro své studenty ubytování, aby se zde cítili jako doma. Vybrat si můžete buď ubytování u irské rodiny nebo v apartmánu.
Hostitelská rodina je vybrána tak, aby bydlela blízko školy a student tak nemusel daleko dojíždět. V týdnu je zahrnuta v ceně polopenze (snídaně a večeře), o víkendech plná penze. Vybrat si můžete buď jednolůžkový pokoj nebo dvoulůžkový. V létě však kvůli velkému počtu studentů je možnost ubytování pouze ve dvoulůžkovém pokoji. Pokud má student zájem, může mít na vyžádání i svoji vlastní koupelnu.
Apartmán – pokud dáváte přednost většímu soukromí, nejlepší příležitost jak poznat tradice a život jiných studentů a najít nové kamarády, je bydlet v rezidenci, které se nachází 5-20 minut od školy. Můžete se vybrat z jednolůžkových nebo vícelůžkových pokojů Doprava do Galway z letiště Dublin trvá cesta asi 3 hodiny.

 

Aktuální ceník naleznete: zde

 


 

Co nabízíme navíc?

Nabízíme kompletní servis k jazykovému pobytu:
– poradíme Vám, jaký kurz si vybrat dle Vašich požadavků
– zajistíme Vám letenku a poradíme s vyřízením víz
– náš letenkář bude neustále na telefonu v případě, že byste potřebovali s něčím pomoci. 
– po celou dobu Vašeho pobytu se na nás můžete obrátit v případě, že byste něco potřebovali.

*Před odletem na jazykové pobyty do zahraničí nabízíme ZDARMA:
– klientům z Brna a okolí 60minutovou lekci angličtiny, během které probereme témata potřebná ke každodenní konverzaci – orientace na letišti, komunikace v obchodě apod. 
– klientům, kteří nejsou z Brna a okolí a zakoupí si u nás jazykový pobyt, nabízíme knižního průvodce vybrané destinace či města.


 

Zaujala vás tato jazyková škola? 

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat nebo se na jazykový pobyt rovnou přihlaste! Těšíme se na vás!