Menu

Galway Cultural Institute

gci_0030 6 0049_class

Město Galway je (nejen) naší srdcovou záležitostí.V tomto univerzitním městě nacházejícím se na západě Irska, a v jeho okolí, jsme strávili několik měsíců, poznali spoustu přátelských a skvělých Irů. Toto přístavní město, ležící na řece Corrib, nabízí spoustu příležitostí jak zde příjemně strávit čas. I když ve městě žije jen 80 000 obyvatel, řadí se Galway mezi nejnavštěvovanější místa v Irsku nejen díky mezinárodním festivalům jako je Oyster Festival konaný září, kdy můžete ochutnat lahodné ústřice, ale také díky živým koncertům, pouličním muzikantům nebo mnoha zajímavým obchodům. Galway Cultural Institute se nachází ve čtvrti Salthill, která nabízí vedle kulturního vyžití také spoustu sportovních aktivit jako jsou golf, rybaření, windsurfing, plachtění, jízdu na koni nebo závody chrtů, V okolí Galwaye se rozprostírá nádherná netknutá příroda, kde se jakoby zastavil čas. Ať už navštívíte překráné Aranské ostrovy, Moherské útesy, hrabství Mayo, Connemaru nebo Burren, určitě budet ohromeni tamější přírodou.

Škola Galway Cultural Institute nabízí jazykové kurzy studentům z celého světa již od r. 1989. Vyučují zde výborní a kvalifikovaní učitelé s mnohaletými zkušenostmi. Velká moderní buodva se nachází hned u Galwayské zátoky a disponuje 25ti moderními prostornými učebnami. Přístup k internetu je zdarma. V budově se také nachází velká společesnká místnost se 120 místy, knihovna a součástí budovy je i venkovní posezení. Můžete si vybrat sami, jestli by Vám více vyhovovalo navštěvovat ranní či odpolední kurzy. Ranní kurzy začínají v 9:00, v létě v 8:30. Rozřazovací test se píše online již před příjezdem a 1. den ve škole absolvuje každý student ústní test, na jehož základě jsou studenti zařazování do skupin. Maximální počet studentů ve skupině je 12. Délka 1 lekce je 45 minut. Minimální věk studenta v kurzech pro dospělé je 17 let, v létě 16 let, je zde ale zapotřebí souhlas rodičů.

0063_ACCOMODATION  0079_BEACH_HORSE 0069_SALTHILL

Kde se škola nachází?

MapIrelandGalway
KURZY:
Standardní kurz – 20 lekcí/týden
Intenzivní  kurz – 30 lekcí/týden
Individuální kurz
Obchodní angličtina
Angličtina + Komunikace a zákaznický servis
Angličtina + Marketing, Prodej a Reklama
Angličtina pro profesionály
Exekutivní  kurz – 35 lekcí, velmi individuální přístup, ve skupince jsou max. 4 studenti
Kombinovaný kurz  20+6 – kombinace Standardního kurzu (20 lekcí/týden) a individuálního kurzu (6 lekcí/týden)
Kombinovaný kurz 20+10 kombinace Standardního kurzu (20 lekcí/týden) a individuálního kurzu (10 lekcí/týden)
Mini Group –  standardní kurz (20 lekcí/týden), max. 6 studentů ve třídě – kurz probíhá pouze v létě
Teacher Training Programmes – Kurz je určen pro učitele ZŠ a SŠ s min. úrovní anglického jazyka B2 (dle CEF). Podrobnější informace a přibližný rozvrh je: zde
Přípravné kurzy Cambridge – PET/FCE/CAE/CPE, TOEIC, IELTS
 
Jazykový kurz pro studenty 50+
– tento kurz je určen pro studenty nad 50 let, kterým je uzpůsobena výuka a tempo lekcí. Velkou výhodou tohoto kurzu je, že jeho součástí jsou také kulturní a společenské aktivity, které probíhají po výuce, kde se studenti dozví spoustu zajímavostí o irské kultuře a historii. Kurz je zaměřen pro studenty s úrovní od mírně pokročilé (A2) až po úroveň pokročilá (B2 dle CEF).
Jazykový kurz se skládá z 20 lekcí/týden, max. počet studentů ve třídě je 14. Záměrem kurzu je odblokovat strach studentů, který mnohdy mívají při vyjadřování se v anglickém jazyce. Metoda výuky je navržena tak, aby tempo učivo nebylo moc rychlé a aby studenti získali sebevědomí ve vyjadřování se v každodenních situacích.
Součástí ceny jazykového pobytu pro studenty 50+ je také: 6 dopoledních aktivit (prohlídka městem Galway s průvodcem, půldenní exkurze a výlety do okolí, odpoledne ve formě semináře, kde se studenti doví zajímavosti týkající se irské hudby, mohou si zkusit zahrát na typické irské nástroje, dále si mohou zkusit irské tance, které vyučuje profesionální tanečník. Aktivity jsou navrhnuty tak, aby zde student mohl komunikovat a procvičovat si tak jazyk v reálném životě. Dále cena zahrnuje 3 večerní aktivity – večer v typické irské hospůdce s ostatními studenty školy, závody chrtů či kulturní představení a 2 celodenní víkendové výlety – ke krásným útesům Cliffs of Moher, které patří k nejvyhledávanějším místům v Irsku a Aran Islands – kde se studenti vrátí „zpět v čase“ a navštíví panenskou přírodu, která patří k nejkrásnějším místům západního Irska.

 

UBYTOVÁNÍ: Škola pečlivě vybírá pro své studenty ubytování, aby se zde cítili jako doma. Vybrat si můžete buď ubytování u irské rodiny nebo v apartmánu. Ubytování je vždy od soboty do neděle. Hostitelská rodina –  je vybírána tak, aby byla blízko školy a student tak nemusel daleko dojíždět. V týdnu je zahrnuta v ceně polopenze (snídaně a večeře), o víkendech plná penze. Vybrat si můžete buď jednolůžkový pokoj nebo dvoulůžkový. V létě však kvůli velkému počtu studentů je možnost ubytování pouze ve dvoulůžkovém pokoji. Pokud má student zájem, může mít na vyžádání i svoji vlastní koupelnu. Apartmán- pokud dáváte přednost většímu soukromí, nejlepší příležitost jak poznat tradice a život jiných studentů a najít nové kamarády, je bydlet v rezidenci, které se nachází 5-20 minut od školy. Můžete se vybrat z jednolůžkových nebo vícelůžkových pokojů Doprava do Galway z letiště Dublin trvá cesta asi 3 hodiny, autobus jezdí každou hodinu.

Zde můžete zhlédnout video školy:

                                                                     

 

Aktuální ceník naleznete: zde

 

Fotogalerie:


Nabízíme kompletní servis k jazykovému pobytu:

– poradíme Vám, jaký kurz si vybrat dle Vašich požadavků.
– zajistíme Vám letenku a poradíme s vyřízením víz.
– náš letenkář bude neustále na telefonu v případě, že byste potřebovali s něčím pomoci.
– po celou dobu Vašeho pobytu se na nás můžete obrátit v případě, že byste něco potřebovali.

**Před odletem na jazykové pobyty do zahraničí nabízíme ZDARMA:
– klientům z Brna a okolí 60minutovou lekci angličtiny (při koupi 1-2týdenního jazykového pobytu), během kterých probereme témata potřebná ke každodenní konverzaci: orientace na letišti, komunikace v obchodě apod. Při koupi 3 a více týdnů nabízíme 90minutovou lekci angličtiny.
– klientům, kteří nejsou z Brna a okolí a zakoupí si u nás 1 týdenní jazykový pobyt, nabízíme základního knižního průvodce Irskem. Pro ty, kteří si u nás zakoupí 2 a vícetýdenní jazykový pobyt, nabízíme velkého knižního průvodce Irskem.**

Pokud máte zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme.