Menu

Edinburgh – School of English

image (6)image (7)

Skotsko je součástí Spojeného království, které patří vedle Anglie, Walesu a Severního Irsku k oblíbeným a krásným destinacím v Evropě. Je obklopeno mořem a jeho hlavní město Edinburgh patří k nejkrásnějším evropským městům. Se svými 475 000 obyvateli je to druhé největší město ve Skotsku. Při pobytu určitě navštivte jeho historickou část s malebnými úzkými uličkami, v níž také najdete dominantu města, krásný hrad. To ovšem není vše, čím Vás Edinburgh okouzlí – parky, obchodní centra, městská zoo, skotský parlament, katedrály, galerie a v neposlední řadě četné kulturní festivaly jsou jenom některá z mnohých místních lákadel.

Jazyková škola Edinburgh School of English byla založena v roce 1969 a dnes je považována za jednu z předních jazykových škol ve Velké Británii. Škola čerpá z několika desítek let zkušeností s učením, díky čemuž dnes disponuje různorodou nabídkou jazykových kurzů, z nichž si vyberou jak dospělí, tak juniorští studenti.

Jazykové programy pro žáky starších 18 let probíhají celý rok a jsou určeny zájemcům o studium obecné angličtiny, angličtiny s profesním a akademickým zaměřením či jako příprava na zkoušky Cambridge a IELTS.  Jazyková škola dále nabízí kurzy pro děti a juniory ve věku 9-17 let, které probíhají během léta.  Tyto intenzivní výukové programy jsou nabité kulturními a společenskými aktivitami, jež zajišťují, že juniorští studenti angličtinu používají během jejich celého pobytu.

Jazyková škola je členem English UK a akreditována organizací British Council.

Kde se škola nachází?

MapUKEdinburgh

Nabídka kurzů:

Kurzy pro dospělé

Super intenzivní kurz angličtiny:
V obou variantách intenzivních jazykových kurzů se při výuce setkáte s různorodými aktivitami,jež zahrnují simulace každodenních i netradičních situací, komunikační hry, prezentace či diskuze na základě autentických materiálů – novinových článků, literárních textů či videí.
Hodinová dotace: 27.5 hodin za týden (15 hodin výuky jazyka, 12.5 hodin zaměřených především na konverzaci)
Rozvrh: 8.45 – 16.30 (se 3x15min přestávkami a hodinovou přestávkou na oběd)
Jazykové úrovně:  všechny
Počet studentů ve třídě:  maximálně 8 (12 v konverzačních hodinách)

Intenzivní kurz angličtiny:
Hodinová dotace: 18 hodin za týden (10.5 hodin výuky jazyka, 7.5 hodin zaměřených především na konverzaci)
Rozvrh: 8.45 – 13.00 (s 2x15min přestávkami)
Jazykové úrovně: všechny
Počet studentů ve třídě: maximálně 8 (12 v konverzačních hodinách)

Příprava na jazykové zkoušky Cambridge (FCE, CAE, CPE) a IELTS:
Hodinová dotace: 27.5 hodin za týden (17.5 hodin výuky jazyka, 10 hodin zaměřených především na konverzaci)
Rozvrh: 8.45 – 16.30 (se 3x15min přestávkami a hodinovou přestávkou na oběd)
Jazykové úrovně: od mírně pokročilých výše
Počet studentů ve třídě: maximálně 8 (12 v konverzačních hodinách)

Individuální výuka:
Tento kurz umožňuje studentům vytvoření výukového programu, který jim bude doslova šitý na míru, a to vše samozřejmě pod vedením profesionálních lektorů.
Hodinová dotace: 15, 20, 25, 30 nebo 25 hodin individuální výuky za týden
Jazykové úrovně: všechny
Počet studentů ve třídě: maximálně 8 (12 v konverzačních hodinách

Kombinace kurzů:
Tento program umožňuje studentům vytvoření výukového programu kombinováním výše popsaných kurzů a to konkrétně intenzivní a individuální výuky.
Hodinová dotace: 17.5 hodin výuky jazyka, 5 hodin zaměřených především na konverzaci, 5 nebo 10 hodin individuální výuky
Jazykové úrovně: všechny
Počet studentů ve třídě: maximálně 8 (12 v konverzačních hodinách)

Juniorský program (14-17 let)

Kurzy pro juniory probíhají v Mary Erskine Stewart’s Melville school vzdálené asi 15 minut autobusem od centra města. Škola disponuje prostornými a moderními třídami. Nejnovější vybavení školy zahrnuje také sportovní hřiště, velkou sportovní halu a tenisové kurty. V rámci programu jsou také zahrnuty obědy podávané ve školní jídelně s možností výběru z teplých jídel a bufetu.

Stačí jen chvilka a studenti se v Edinburghu budou cítit jak doma. Kulturní a společenský program školy má za cíl studenty seznámit s místní bohatou kulturou a historií. V rámci exkurzí navštíví Národní galerii Skotska nebo místní hrad, kde uvidí skotské korunovační klenoty či překrásnou královskou botanickou zahradu. Také se podnikají výlety do hor, parků či na pláže, aniž by studenti museli daleko cestovat či vůbec opustit hranice města. Studentům jsou také k dispozici sportovní zařízení a to moderní hřiště či hala. Nezapomenutelným zážitkem bude určitě i skotský „ceilidh“, během kterého budou mít studenti možnost naučit se místní písně či tance.

Hodinová dotace: 15 hodin za týden (20 lekcí po 45 minutách)
Délka programu: 2-3 týdny
V ceně je zahrnuto: výuka, ubytování s plnou penzí (v rodinách nebo studentských rezidencích), materiály, sportovní a kulturní aktivity, lístek na autobusy v centru města, doprava mezi školou a rezidencí, doprava z a na letiště, certifikát o absolvování programu.
Jazykové úrovně: všechny
Počet studentů ve třídě: maximálně 12

Ubytování:

Jak již bylo zmíněno výše, pro juniory je ubytování zajištěno v hostitelských rodinách nebo studentské rezidenci. Dospělí studenti si také mohou vybrat z několika možností velmi kvalitního ubytování a to z hostitelských rodin s polopenzí, rezidence s polopenzí či bytu sdíleného s dalšími třemi studenty.

image (14)image (15)

Všechny hostitelské rodiny jsou pečlivě vybrány. Přesun do místa výuky trvá maximálně 30 minut autobusem. Pokud je v rodině více studentů, tak se dbá na to, aby byly různých národností (více možností procvičení angličtiny), pokud si samozřejmě student/ka nepožádá o bydlení s jiným studentem/kou.

Aktuální ceník naleznete: zde

Zde můžete zhlédnout video školy:

Fotogalerie:

_______________________________________________________________________

Nabízíme kompletní servis k jazykovému pobytu:

– poradíme Vám, jaký kurz si vybrat dle Vašich požadavků.
– zajistíme Vám letenku a poradíme s vyřízením víz.
– náš letenkář bude neustále na telefonu v případě, že byste potřebovali s něčím pomoci.
– po celou dobu Vašeho pobytu se na nás můžete obrátit v případě, že byste něco potřebovali.

*Před odletem na jazykové pobyty do zahraničí nabízíme ZDARMA:
– klientům z Brna a okolí 60ti minutovou lekci angličtiny, během které probereme témata potřebná ke každodenní konverzaci – orientace na letišti, komunikace v obchodě apod. 
– klientům, kteří nejsou z Brna a okolí a zakoupí si u nás jazykový pobyt, nabízíme základního knižního průvodce Edinburghem či Skotskem

Pokud máte zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme.