Menu

Jersey

2005sa-44_300 School Building 2008de-019_300

Jazyková škola St Brelade´s College

Jazyková škola St Brelade´s College se nachází na krásném ostrově Jersey. V tomto státě, který patří k britskému území, žije asi 90 000 obyvatel. Na tento ostrov se dostanete z většiny anglických měst. Jersey je oblíbená turistická destinace navštěvovaná nejen kvůli nádherné přírodě, ale také kvůli čistým plážím, zeleného venkova, který nabízí širokou škálu venkovních aktivit. Město je také známé pro své historické památky. I přesto, že se nachází blízko Francii, patří k Británii a oficiální jazyk je zde angličtina.

Toto krásné a nejen historicky bohaté místo je, bohužel, méně známé. Pokud se chcete dozvědět více o Jersey, tento dokumentární film Na cestě po Jersey – TV program – Česká televize  Vám poskytne více informací.

Jazyková škola se nachází v hlavním městě St Helier, kde najdete spoustu restaurací, obchodů a můžete zde ochutnat vynikající mořská jídla. Kurzy probíhají po celý rok. Škola, která byla založena v roku 1978, je umístěna nad přístavní vesnicí St Aubin, 15 minut od hlavního města St Helier. Škola má 12 učeben, společenskou místnost, internetové učebny, velké hřiště na fotbal a volejbal. A můžete si zde vybrat z velké škály kurzů. Ať už od juniorských, intenzivních nebo kurzů pro seniory.

Kurzy

Výuka probíhá v menších skupinkách, max. počet studentů ve třídě  je 9. Kvalitní učitelé používají moderní metody učení, kde se zaměřují na mluvený projev. Velkou výhodou této školy je, že se učitelé věnují opravdu všem studentům ve skupině, dávají pozor, aby se každý zapojoval aktivně do výuky.

  • Standardní kurz – 20 lekcí/týden
  • Intenzivní kurz – 30 lekcí/týden
  • Kombinovaný kurz – 20 lekcí všeobecného kurzu + 10 soukromých lekcí/týden
  • Obchodní intenzivní kurz – 20 lekcí všeobecného kurzu + 10 odpoledních kurzů v miniskupinkách/týden – témata zaměřující se na globální angličtinu, mezinárodní trh, vyjednávání na schůzích,  jak napsat CV, emaily, dopisy, jak se připravit na pohovor a mnoho dalších.

 

Kurz 50+  –  20 všeobecných lekcí/týden – 2 týdenní kurzy od 13. května do 9. září zahrnující 3 odpolední aktivity týdně, 2 večerní společenské aktivity/týden, jednodenní výlet na ostrově.

Angličtina + golf – dopoledne probíhá výuka, odpolední lekce golfu Ke všem kurzům pro dospělé patří společenské a kulturní aktivity, např. návštěva hradu Mont Orguel, setkání s ostatními studenty při drinku, Jersey trh, tůry a mnoho dalších.

Ubytování

Student si může vybrat pobyt v hostitelské  rodině nebo v rezidencích:

V jarních termínech (duben-9.červen) v rezidenci Richelieu Lodge residence, asi 1km od centra města St Helier a 8 km od jazykové školy.  V ceně je kontinentální snídaně a školní autobus. V rezidenci se nachází společná kuchyň, jídelna, odpočinková místnost a zahrada. 

V letních termínech škola nabízí ubytování v rezidenci Peterborough House,  zhruba 15 minut od centra, která nabízí pokoje s vlastní koupelnou a WIFI zdarma. Součástí rezidence je zahrada, jídelna, společenská místnost a stůl na stolní tenis a zcela vybavená kuchyně. Součástí ceny je i kontinentální snídaně.

Jazyková škola zajišťuje zdarma dopravu autobusem do školy i ze školy, ať už je student ubytován v hostitelské rodině nebo v rezidenci. Studenti vždy čekají ráno u zastávky, kde je autobus nabere, zaveze do školy a na konci dne opět zaveze do místa ubytování.

CHG_0864 DSC_005315017758266_28cbd8bcc8_k

Kurzy pro juniory

Škola St Brealde´s College nabízí letní jazykové kurzy pro juniory ve věku 10-13 a pro teenegary od 13-18. Studenti bydlí na campusu. Kurzy pro mladistvé zahrnují jazykový kurz, ubytování v rodině nebo v rezidenci, plnou penzi, transfery a dopravu a veškeré aktivity. Výuka probíhá formou aktivit, her, diskuzí o zajímavých tématech, kde hlavní důraz je kladen na mluvenou formu jazyka. Ranní kurzy zahrnují 15 lekcí týdně, různé odpolední aktivity, max. počet studentů ve skupině je 14, páteční barbecue a disco, víkendové exkurze a výlety. Kurzy pro mladistvé jsou obohaceny kulturními, sportovními a společenskými aktivitami. Všechny aktivity jsou vedeny kvalifikovanými učiteli, kteří mají studenty na starosti.Příkladové aktivity – návštěva zoo v Jersey, bowling, windsurfing, jízda na kánoi, surfing, golf, tennis, návštěva Elizabeth hradu, návštěva aquaparku, beach volejbal a mnoho dalších.

Ubytování pro juniory– student si může vybrat buď  ubytování v hostitelské rodině nebo v rezidenci. Bydlení u rodiny nabízí výbornou možnost, jak poznat tradice britské rodiny, jejich tradice a zvyky. Studenti zde mají plnou penzi, sdílený pokoj. Student si také může vybrat bydlení v rezidenci, které se nachází blízko centra, max. Počet studentů na pokoji jsou 4. Studentům je poskytnuta 24 hodinová podpora. Dojíždí se školním autobusem.  

 

Aktuální ceník naleznete: zde

  Fotogalerie:

_____________________________________________________________________________________

Nabízíme kompletní servis k jazykovému pobytu:

– poradíme Vám, jaký kurz si vybrat dle Vašich požadavků.
– zajistíme Vám letenku a poradíme s vyřízením víz.
– náš letenkář bude neustále na telefonu v případě, že byste potřebovali s něčím pomoci.
– po celou dobu Vašeho pobytu se na nás můžete obrátit v případě, že byste něco potřebovali.

*Před odletem na jazykové pobyty do zahraničí nabízíme ZDARMA:
– klientům z Brna a okolí 60ti minutovou lekci angličtiny, během které probereme témata potřebná ke každodenní konverzaci – orientace na letišti, komunikace v obchodě apod. 
– klientům, kteří nejsou z Brna a okolí a zakoupí si u nás jazykový pobyt, nabízíme knižního průvodce po Jersey.

Pokud máte zájem o více informací, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme.