Menu

Pavel, Toronto

V únoru 2017 jsem se vydal na dvouměsíční jazykový pobyt na škole ILAC v Torontu. Školu jsem si vybral po dlouhém rozhodování na základě dobrých referencí, bezpečné země, možnosti vyžití v době volna a možnosti potkat lidi z jiných koutů světa a kultur. Rozhodl jsem se odletět sám, protože vím, že jedině tak budu donucen komunikovat a snažit se:)

Říká se, že první měsíc se člověk rozkoukává a ten druhý to už jde samo. Myslím, že je to pravda. Já si docela ulehčil přežití v Torontu tím, že jsem využil služeb homestay, takže jsem se nemusel starat o ubytování a o stravu. Ano, můžete si sehnat bydlení a stravovat se svépomocí, ale ve výsledku Vás to může vyjít dráž než homestay, protože Kanada je drahá země. Vařením, nakupováním a cestováním do obchodu bytečně ztrácíte čas určený pro studium.

Během mého pobytu jsem měl možnost se školou navštívit Quebec, Montreal a Ottawu nebo se zajít podívat na mezinárodni auto show v Torontu. První měsíc jsem měl 38 hodin vyuky za týden, druhý měsíc jsem měl už „jen“ 30 hodinovou výuku, kde jsem opravdu komunikoval anglicky jak to jen šlo a cítil jsem obrovský pokrok každým dne. Školu ILAC velice doporučuji!!! Jediné, co bych na tomto pobytu změnil, je jeho délka… chtělo by to více než jen 9 týdnů…:)

Pavel