Menu

David – pracovní pobyt v Jasperu, Kanada

20130719_173232_4_bestshot20131007_190320_edited20130712_154319

Před 2 lety jsem si nedokázal představit, že bych mohl jet do Kanady. Jak z pohledu finanční stránky, tak i z pohledu mé angličtiny. Všechno začalo v létě 2012, kdy jsem strávil 3 skvělé týdny ve Velké Británii na škole v Manchesteru. (pozn. více v referencích David – Manchester).

Přišlo to tak náhle, najednou jsem se rozhodl, že bych se rád podíval do Kanady. Ještě než začnu popisem, jak je Kanada nádherná, tak bych chtěl všem, kdo jen trochu uvažují o takovém výletě, vzkázat – rozhodně jeďte. Rok uteče jak voda a rozhodně v Česku o nic nepřijdete a budete mít neuvěřitelnou zkušenost! Možná se bude zdát, že počáteční náklady jsou velké, ale i když budete dělat housekeeping za minimální mzdu, tak si za 14 dnů vyděláte počáteční náklady pomalu zpět. Během prázdnin bude vše splacené a pak vám nezbývá nic jiného, než si pořádně užít Kanadu. Všem garantuji, že se nikomu nebude chtít zpátky. A pokud se budete snažit a zaměstnavatel bude chtít, abyste u něho pracovali dále, zajistí vám prodloužení víz a není nemožné zůstat zde po 3 roky nebo i déle.

20131017_17100020130713_15500320131017_163237

A teď k tomu, jak to vše probíhalo. Díky tomu, že má angličtina je docela na dobré úrovni, jsem se dostal do programu Full service, což znamenalo, že jsem hned po příjezdu do Jasperu mohl nastoupit do práce, protože jsem měl už zařízenou práci před odletem. Přiletěl jsem poslední týden v květnu 2013 do Calgary. Trvalo mi týden, než jsem přestal chodit s otevřenou pusou a všechno obdivovat. Pamatuji, jak jsem poprvé spatřil poprvé americký truck, který znám jen z filmu a koukal jak fanoušek Star Treku na Klingona. Po týdnu v Calgary, kde jsem si musel vyřídit sociální pojištění, otevřít bankovní účet a koupit sim kartu, jsem se přesunul do své cílové destinace – Jasper. Jasper je jednoduše nádherný. Lidé jsou tu milí, příroda překrásná, pořád je tu co dělat a kombinace toho všeho tvoří naprosto dokonalé prostředí. Během 2 měsíců jsem si našel ještě jednu práci, což tady není sebemenší problém, hlavně v letní sezóně, kdy je tady opravdu rušno. (Jedno malé doporučení: pokud máte angličtinu minimálně na úrovni středně pokročilí, běžte dělat číšníka. I v malé restauraci můžete dostat jen na dýškách 200 dolarů za večer). Potkáte tu spoustu zajímavých lidí. Je tady tolik příležitostí a opravdu zde můžete dělat úplně cokoliv. Nikdy jste nevařili? Nevadí, oni vás to naučí a budete kuchařem na snídaních. Máte strach, že jim jako číšník nebudete rozumět? Nevadí, Kanaďani jsou neskutečně hodní, ukážou vám to. Kamarádka si po prázdninách koupila auto. Mít auto vám otevře úplně nové možnosti. Přeci jen je Kanada větší než celá Evropa. Ale ani půjčit si auto není problém.

20130726_18221020131017_17533120131017_171928

Jen jedna negativní a důležitá věc, na co bych chtěl upozornit. Jídlo je tady opravdu drahé. První měsíc, kdy to budete platit z českých peněz, bude těžký, ale po čase a hlavně až budete dostávat výplatu v  kanadských dolarech, už to nebude tak strašné. 🙂 Proto doporučuji nejet do Kanady pracovat na vlastní pěst, ale přes nějakou agenturu. Může se stát, že tu přijedete a na ty dny a týdny, kdy se může stát, že budete hledat práci, budete muset vynaložit velké náklady na ubytování, jídlo a dopravu. Já jsem velmi spokojený s English4all, protože mi pomoli opravdu se vším. Těch dokumentů a žádostí, co je potřeba! Díky nim jsem odletěl během pár týdnů.

Jsem nepopsatelně šťastný zde v Jasperu a vůbec v Kanadě. Beru to jako neuvěřitelnou zkušenost do života. Doporučení: Na 110% jeďte!! Žádné výmluvy, ta příležitost tady opravdu je, tak neváhejte!!!!

Pokud byste se chtěli Davida na něco zeptat, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám předáme kontakt. English4all.