Menu

Sliema,Malta

DSCN1396DSCN1364DSCN1420

Letos v říjnu jsem vyrazila přes jazykové centrum English4all si zdokonalit angličtinu na jazykový pobyt 40+ na Maltu do Sliemy. Od začátku jsem si pochvalovala s nimi výbornou komunikaci, ochotu a snahu mně vyjít vstříc. Bohužel jsem mohla odcestovat pouze na jeden týden. Byla jsem nadšena. Malta je krásná, taková „africko evropská.“ Říjen byla dobrá volba, počasí krásné, ale ne příliš horké, moře teplé.

Ubytovaná jsem byla se Španělkou u skvělé Malťanky, která nám vařila výbornou italskou kuchyni. Všechny tři jsme si „sedly,“ výborně se bavily. Ubytování bylo blízko školy, přístavu a centra. Ve škole jsme po úvodním testu jsme byli všichni rozřazeni dle úrovně do skupin po šesti. Naše skupina se skládala kromě mě ze samých německy mluvících – dvě Rakušanky, tři Němky a já + naše paní učitelka Gina, rodilá Jihoafričanka. Výuka byla nejen praktická, ale i zábavná. Po škole se vyráželo na výlety, které pořádala škola nebo co kdo vymyslel, později jsme i trávili večery v hospůdkách. Bylo úžasné trávit volný čas s fajn lidmi a používat jen angličtinu.

Já osobně (jelikož miluji cestování) jsem procestovala celou Maltu (Valletu, útesy Dingli, neolitické chrámy, modrou jeskyni, mlčící město Mdinu, Golden bay) a sousední ostrov Gozo. Pobyt mi hodně dal, ikdyž musím přiznat, že jsem se vrátila velice unavená, snad poprvé jsem poznala co je to „když mozek bolí.“ Na jednu stranu jsem zjistila, že se dokážu zorientovat, postarat sama o sebe a na druhou stranu, jak je má angličtina slabá. Takže doufám, že tento pobyt nebyl mým posledním a spoléhám, že jazykové centrum English4all pro mě zase „něco najde.“

Tímto děkuji.
Olga Veselá – 43 let