Menu

St Julian´s, Malta

vstup do SprachcaffeComino (2)třída

Tereza, Sprachcaffe, St Julian´s, Malta

Jednou se mě zeptala má kamarádka, jestli bych nechtěla vyzkoušet jazykovou letní školu v zahraničí. Věděla jsem, že ona s těmito pobyty má už zkušenosti, jelikož už pár let jezdívá do zahraničních letních škol, které ji zajišťuje English4all. Loňský rok byla ve škole na Maltě v městečku St Julian´s a chtěla se tam letos opět vrátit, jelikož se jí tam moc líbilo, a tak jsem se rozhodla jet s ní. Lákala mě ta myšlenka, že si zdokonalím angličtinu a zároveň si užiju sluníčka a ostrova, na kterém jsem nikdy před tím nebyla.
Měla jsem tu výhodu, že jsem jela s kamarádkou, která už měla zkušenosti z loňska, a tak mě seznámila se vším, co mě čeká po dobu 3 týdnů ve škole Sprachcaffe. Ale vím, že i kdybych jela sama, tak bych se nemusela bát, že o mě nebude postaráno, jelikož ve Sprachcaffe mají vše zajištěné a postarají se pěkně o každého studenta.

Na letišti nás vyzvedl řidič autobusu a všechny nás dovezl do naší školy. Jelikož my jsme si vybraly kurz pro dospělé, tak jsme měly svůj volný program, jaký jsme chtěly. Mohly jsme si vybrat, co ve volném čase budeme dělat, anebo jsme si mohly domluvit výlet i přes školu, nebo se připojit k jejich programu. Což byla i výhoda, jelikož jsme se mohly zařídit podle sebe. Naopak studenti mladší 18ti let měli zařízený program se školou a starali se o ně zaměstnanci, kterým se říkalo obecně „Crew“.
Po příjezdu nás ubytovali. Má spolubydlící byla z Holandska. Byla skvělá, denně jsme konverzovaly v angličtině a doteď jsme v kontaktu. Poté, co jsme se ubytovali, nás čekal rozřazovací test a podle jeho výsledků jsme byli rozřazeni do tříd. Byla jsem nadšená, jak v každé třídě byli studenti z různých zemí, např. Maďarsko, Brazílie, Mexiko, Rusko, Holandsko, Německo atd. Často jsme konverzovali na různé témata a bylo vážně zábavné poslouchat, jak to chodí v jiných zemích. Snad poprvé mě bavilo chodit do školy. Profesory jsem měla za 3 týdny dva a oba byli skvělí. Měli skvělou angličtinu a nádhernou výslovnost.

Samozřejmě musím také zmínit noční život na Maltě. A musím říct, že to tam vážně žije! Takže jsem byla spokojená ze všech směrů, co to šlo. Pobyt bych stoprocentně doporučila a zaručeně přes English4all, jelikož vám vše zařídí a nemusíte mít starosti.

bazéngozo (2)Isle of mtv