Menu

St Julian´s, Malta

Aneta ,17 let

Po loňském jazykovém pobytu v Irsku, kterou mi zajistilo English4all, jsem si nechala poradit a znovu jsem se jela zdokonalit v angličtině díky tomuto jazykovému centru, tentokrát do teplých krajin. Nemusela jsem se o nic starat, zařídili mi vše včetně letenky, což bylo strašně pohodlné.
V polovině června jsem tak odjela na 3 týdenní na jazykový pobyt na Maltu, do městečka St Julian´s, do školy Sprachcaffe. Na Maltu jsem se moc těšila, protože mám strašně ráda moře. Na pokoji jsem bydlela s Němkou a s Litevčankou, se kterými jsem trávila veškerý svůj volný čas, tak jsem si mohla zdokonalovat angličtinu. Ve škole jsme hráli spoustu her dohromady, měnili se nám neustále skupinky, ve kterých jsme pracovali, což bylo zábavné a styl výuky nebyl nudný jako ve škole u nás. Program po škole byl super, buď jsme mohli ležet u velkého bazénu s lehátky, který byl fakt perfektní anebo jít na pláž, která byla kilometr daleko, nebo jsme se mohli zúčastnit různých aktivit. Sice některé jsme si museli platit, pravda, některé byli trochu dražší, ale rozhodně stály za to! Ke každodenním aktivitám patřili například volleyball, waterpolo, fotbal, zumba atd. Výlety o víkendu byly úžasné, jeli jsme na Blue Lagoon, kde bylo krásné čiré moře, potom jsme měli výlet, kdy jsme projeli i s průvodcem celou Maltu. „Crew“, která se o nás starala, byla skvělá a hlavně milá a když jsme měli nějaký problém nebo stížnost, tak nám pomohli a okamžitě se to řešilo. Výhodu měli studenti, kterým bylo 17+ a to v tom, že mohli chodit večer do Paceville, do městské čtvrti plné klubů a diskoték.

Pohled na bazen crew vstup

Jako nevýhody bych zmínila placenou WiFi, která stála na neomezenou dobu 50 Euro. Dále pitný režim, který tam taky není nijak zajištěný, protože voda z vodovodu není pitná, jediné, kdy jsme dostávali pití, bylo u snídaně, oběda nebo večeře, jinak jsme si museli na baru koupit láhev pití za 2 eura nebo jít do supermarketu, kde pití bylo levnější. Ale i přes všechny tyto malé nevýhody, bych tam jela rozhodně znovu!!! Děcka a crew jsou tam super a možná je to i tím, že je to u moře a je tam více volného času, všichni se baví se všema a vůbec se mi nechtělo zpět domů!

trida2 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA